Watercolor Marina dysponuję powierzchnią ponad 210 m2. Teren placówki jest bezpieczny i monitorowany wewnątrz i na zewnątrz. Posiadamy dwie sale edukacyjne / 90 m2 i 60 m2 / barwne, ciekawe kolorystycznie z dominującymi motywami żeglarskimi, morskimi, świata podwodnego. Do dyspozycji prywatna świetlica dla najstarszych dzieci. Sale dydaktyczno-wychowawcze wyposażone w meble drewniane, stoły plastyczne, zabawki i pomoce edukacyjne przyjazne dzieciom. Sale na parterze mają dostęp do toalety, jedna dodatkowo z prysznicem / brodzikiem.

Od początku współpracujemy z lokalną społecznością i korzystamy z kameralnego placu zabaw oraz boisk sportowych i sali gimnastycznej usytuowanych tuż obok nas.

Sala AQUARIUM -świetlica edukacyjna na piętrze.

W pomieszczeniach utrzymujemy przyjazną temperaturę zachowując kompromis wobec oczekiwań i przyzwyczajeń Rodziców i dzieci. Nie "przegrzewamy" dzieci i o to samo prosimy Rodziców.
Watercolor Marina czynne jest od poniedziałku do piątku przez 12 miesięcy w roku, w godz. 7:30 - 17:30 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni przed lub po okresach świątecznych.

W okresie lipiec-sierpień Watercolor Marina czynne jest w godz. 8.00 - 17.00

            Kameralne grupy dydaktyczne.

  •   " The Little Mariners "  Grupa żłobkowa - od 15 m.życia -  do 16-18 dzieci -
  •   "Sailors" - Dzieci  - Grupa przedszkolna od 3 roku życia - do 12 dzieci  

W grupie żłobkowej jest nauczyciel i  wychowawca wspomagający działania wychowawczo-opiekuńcze i dydaktyczne, czasowo - pomoc wspierająca organizację pracy z dziećmi i utrzymanie higieny i czystości w placówce.
Kameralne grupy idą w parze z indywidualnym podejściem do każdego Dziecka, a  wspólne poranki anglojęzycznej zabawy rozwijają społeczne umiejętności dzieci i wprowadzają elementy dydaktyki"rodzinkowej", aktywności ruchowej Labana.

Dzieci poniżej 2,5 roku  przyjmujemy w ramach tzw. opieki dziennej z pierwszeństwem przejścia po ukończeniu 3 roku do grupy przedszkolnej.

W poszczególnych grupach znajdują się dzieci w podobnym wieku, ale nie zawsze w taki  samym. Jako że, każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie, wiek kalendarzowy dziecka nie musi być zbyt dokładnym wyznacznikiem poziomu rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego czy intelektualnego. Stąd też w grupie np.czterolatków może znaleźć się dziecko zarówno trzyletnie jak i czteroipółletnie.

Dużą wagę przykładamy do bliskiego kontaktu wychowawcy z dziećmi, zapewniającego dobrą znajomość indywidualnych potrzeb każdego dziecka.  Dzięki temu dzieci  otoczone są właściwą opieką pedagogiczną. Niewielkie grupy sprzyjają łatwiejszej adaptacji. Wychowawcy poświęcają każdemu dziecku tyle czasu i szczerej i serdecznej uwagi, ile ono potrzebuje.Wyżywienie

Korzystamy z usług firmy cateringowej specjalizującej się w przygotowaniu posiłków dla dzieci w wieku przedszkolnym. Szczególnie zwracamy uwagę na zdrowe odżywianie i codziennie kształtujemy prozdrowotne nawyki żywieniowe u Naszych podopiecznych.

Na życzenie Rodziców we współpracy z dietetykiem uwzględniamy jadłospis zgodny z dietą indywidualną dziecka. Wprowadziliśmy diety: bezmleczną i bezglutenową i wegetariańską.

Oferujemy trzy posiłki dziennie :śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek. W ciągu dnia poza posiłkami podajemy dzieciom wodę, wodę z cytryną, wodę z miętą,  koper włoski, rumianek, zielona z pigwą, zielona z cytryną, z aronii.