Watercolor Marina to mały projekt z wielkim sercem dla Dzieci, których Rodzice szukają miejsca bezpiecznego, mądrego, ciekawego, wesołego z zasadami i tradycjami. Stworzone i nieustannie inspirowane pomysłami założycielki  Watercolor Marina, jednocześnie dyrektora tego miejsca. Miejsca, które opowiada dzieciom przyjazny, barwny, i pełen radości świat. 

 Drodzy Rodzice, kilka słów wartych zapamiętania, od początku do pracy w tym miejscu zapraszam  osoby z różnych dziedzin edukacji i  rozwoju dziecka. Wielu z nich miało i ma  pasję, którą ozdabiają nasze programy z podstawy programowej. Wielu miało i ma dar bycia z dziećmi w najlepszym z możliwych okresów życia naszych dzieci  z Watercolor Marina.  Nasze projekty edukacyjne w każdym roku zmieniają się, a dzieci i te malutkie i te większe mają szansę rozwijać się w wielu niestandardowych obszarach. Temat tego roku powstał w czasie wiosennego lockdownu. Bardzo chciałam  wrócić do prostych reguł bycia z drugim człowiekiem. Ta prostota związała się w mojej głowie z eko spojrzeniem na projekty artystyczne w Watercolor Marina. Kolejny rok 2021/ 2022 nasza wyobraźnia poprowadzi nas w niezwyczajne miejsca...w tego rocznym projekcie WATERCOLOR MARINA motywem przewodnim jest NIEZWYKŁA NATURA ŚWIATA...... Wszędzie tam, gdzie możemy chłonąć naturę i jej prosty, spokojny rytm. Chciałabym, żebyśmy poczuli oddech świata. Dalej towarzyszą nam kolory ziemi. Używamy: szare papiery, tektury, kartony, drewna, rośliny, przyprawy sznurki jutowe, masy solne. Bawimy się: znaleziskami. Kocham muzykę i lubię jak nas, otacza, jak nam towarzyszy o poranku i o zmierzchu. Muzyka jest mostem i prowadzi dzieci w świat nieograniczonych możliwości. Tańczymy, śpiewamy, wirujemy i zasypiamy w, jej rytmie. Warto wiedzieć, że Watercolor Marina, jest domem takim jak Wasz pełnym emocji, wydarzeń i tematów. Od 10 lat tak było i jest. Tutaj wychował się mój syn i to on jest odważnym recenzentem moich poczynań, i zawsze stawia jeden najważniejszy cel - żeby było dużo radości i szczęścia. Niech niesie się śmiech i szczęście. 

Watercolor powstało w myśli i sercu Rodziców poszukujących, otwartych na świat pełen smaków, wrażeń i wrażliwości na wzorce, autorytety i pamięć o własnym szczęśliwym dzieciństwie. Tego szukaliśmy dla swojego Dziecka i to postanowiliśmy dawać innym Dzieciom i Rodzicom, którzy nam zaufają.
Zapraszam na kolejne lata z nami. Aneta Mijal twórca i dyrektor Watercolor Marina                                  
Watercolor Marina funkcjonuje zgodnie z ustawą o systemie oświaty i rozporządzaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Jest niepubliczną placówką wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa pod numerem 94/PPN/11

 

                             NASZĄ PLACÓWKĄ OPIEKUJE SIĘ:

 

 

 

                   Zespół Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych Nr 1

 

PSYCHOLOG LIDIA MAGADZIA

 

ul. Zawiszy 13, 01-167 Warszawa

 

 

 

GODZINY OTWARCIA

 

Poniedziałek - piątek 9:00 - 19:00

 

Sobota 9:00 - 13:00

 

DANE KONTAKTU

 

TELEFONY: (22) 631 08 23; (22) 631 57 73

 

FAX: (22) 631 08 23

 

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

Oferta poradni: Małe dzieci i przedszkolaki

 

http://www.zppp1.waw.pl/page/8/male-dzieci-i-przedszkolaki.html

 

 

 

Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

 

Indywidualne zajęcia prowadzone w ciągu całego roku szkolnego

 

Grupowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym dotyczące rozwoju sfery emocjonalno-społecznej

 

Grupowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym wspomagające rozwój umiejętności szkolnych

 

 

 

 

 
 
W przedszkolu Watercolor Marina na Woli realizujemy program wieloobszarowej edukacji. Opieramy się na mocnym fundamencie co roku wybierając inny dostępny w edukacji program wychowania przedszkolnego. To sprawia, że nie powielamy tylko tych samych treści, ale poszukujemy odmiany i świeżości w dążeniu do rozwoju naszych dzieci w Marinie. Dzieci korzystają z przygotowanego otoczenia i pomocy dydaktycznych (często wykorzystujemy surowce wtórne, a także wszelkie materiały ożywione i nieożywione, które można zobaczyć wokół nas). Pokazujemy dzieciom świat, który spotykamy w podróżach, spotykając ludzi blisko i daleko. Dzielimy się tym co także nas rozwija. 
 
Swobodna zabawa dzieci
 
W Watercolor Marina w Warszawie – wiemy, że dziecięca zabawa to cenny i owocny czas. To chwile dnia niezwykle lubiane, naturalna forma aktywności każdego dziecka.  Swoją nieograniczoną i  płomienną w pierwszych latach edukacji zdolność do poznawania i uczenia się dziecko zaspokaja wszystkimi zmysłami – patrzy, słucha, dotyka, smakuje, wącha. Pyta, pyta, pyta. Lubi obserwować, ale najbardziej – doświadczać, doświadczać i doświadczać. Bez niepokoju i zmęczenia dąży do wielu zaskakujacych eksperymentów, bo to one najlepiej tłumaczą mu świat.
Chcemy, by dzieci w naszym przedszkolu Watercolor Marina na Woli miały każdego dnia czas na swobodną zabawę. Mamy przekonanie, że pozostawienie im wolności wyboru czym, w jaki sposób i jak długo chcą się zajmować wpłynie na ich samodzielność, poczucie własnej wartości i rozbudzi twórcze myślenie na każdym etapie ich rozwoju. Te wyjątkowe chwile dnia tworzą również okazję do budowania relacji z innymi dziećmi i dorosłymi. 
 
Zajęcia dla przedszkolaka w Watercolor Marina
Poza tworzeniem warunków do swobodnej zabawy, każdego dnia dbamy o to, by dzieci zaciekawić i pokazać im coś nowego, jednakże bez ciągłego dążenia do zapewniania atrakcji. Jesteśmy ze sobą i rozmawiamy, jesteśmy jak rodzina wielopokoleniowa. Interesujemy się i dzielimy naszymi emocjami.
 
Organizujemy angażujące empirycznie obszary plastyczne, muzyczno-taneczne i językowe (j. angielski ).
Nie boimy się bałaganu – potrafimy tak zaaranżować przestrzeń i zabezpieczyć ubrania, żeby łatwo było posprzątać. Czasem zwyczajnie chcemy się wybrudzić, wysmarować i zmoczyć. Lubimy korzystać z naturalnych materiałów i zapomnianych technik tworzenia. Dzieci pracują rączkami, pędzelkami, kredkami, patykami. Ugniatają, mieszają, przesypują i chlapią, drą, szarpią ,zwijają, rozwijają, zbierają z natury i tworzą. Pracujemy przy użyciu mąki, wody, masy solnej, nietoksycznych farb, ciastoliny, wełny, papierów, roślin, drewna, itp. 
Zachęcamy dzieci do kontaktu z książką. Dostęp do książek jest łatwy, niemal na wyciągniecie rąk w szafkach podręcznych. Regularnie wymieniamy biblioteczkę, a zniszczonym książkom i zabawkom dajemy odpocząć.  Mamy poduchy, miękkie foteliki, przytulanki, wigwam z kocykiem, wygodną miękką kanapę. Podczas wypoczynku towarzyszy nam wyciszająca muzyka i  ciepłe światło lampy… Słuchamy bajek i czytamy bajki.
Nasze kąciki tematyczne są na dwóch salach. Nasze wyposażenie zmieniamy lub wymieniamy raz na jednej raz na drugiej sali, tak by to co mamy nie znudziło się i wciąż cieszyło. 
Odpowiadamy na pomysły dzieci (np. sklep, poczta, farma, dom, rakieta, klockownia, kuchnia, warsztat). W kącikach pojawiają się zarówno zabawki (np. figurki zwierząt, filcowe owoce i warzywa, samochody, kuchnie ). Cierpliwym badaczom zapewniamy bogactwo pomocy dydaktycznych np. globus i lupę, miarki, wagę, budowle, piramidy, oraz miejsce do ustawiania eksponatów. Mali technicy i konstruktorzy również nie będą się nudzić mając do dyspozycji  ponad 1000 el. klocki wafle. Różnorodne wyposażenie kuchni dziecięcej, domek dla lalek, i wózek wiklinowy dla lalek, to nie wszystko. Nasze przepastne szafy i schowki kryją w sobie setki pomocy dydaktycznych i dekoracji.
Dbamy o to, by dawać dzieciom dużo okazji do ruchu w  sali  oraz na dworze. Budujemy tory przeszkód, wykorzystujemy piankowe kształtki, materace, tunele, chustę Klanzy, piłki i piłeczki, szarfy, woreczki, koła, talerze sensoryczne.  Bawimy się i tańczymy przy muzyce, gramy na  instrumentach ( grzechotki, trójkąty, tamburyny, bębenki, dzwonki).
W czasie zabaw pamiętamy o bezpieczeństwie dzieci i posługujemy się wyłącznie bezpiecznymi przedmiotami.
 
Watercolor Marina bywa międzykulturowym domem, gdzie stale zwraca się uwagę na wartości płynące z różnorodności kultur, gdzie Polacy i cudzoziemcy z dziećmi są mile widziani, a całe rodziny mogą się bawić i rozwijać. Od początku istnienia Watercolor Marina gościliśmy dzieci z wielu krajów świata: Arabia Saudyjska, Tunezja, Włochy, Niemcy, Azerbejdżan, Kazachstan, Turcja, Stany Zjednoczone Ameryki, Rosja, Ukraina, Wietnam. Dzieciom  towarzyszy nauczyciel języka angielskiego ze szkoły dla najmłodszych POLIGLOTEK, dzięki czemu w naturalny sposób przyswajają melodię języka oraz słowa i zabawy powiązane z konkretną sytuacją. Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, że taki kontakt z językiem znacznie ułatwia świadome uczenie się języka w wieku szkolnym.
 
W grupie przedszkolnej z językiem angielskim ( nie mniej niż trzy razy w tygodniu ) krok po kroku wprowadzamy dostosowany do możliwości i umiejętności naszych maluszków program edukacyjny rozwoju małego dziecka. W nasz wspólny czas wplatamy zajęcia taneczno-muzyczne, gimnastykujemy się w sali i na boisku,  śpiewamy czytamy, zapraszamy teatrzyki, organizujemy warsztaty tematyczne, gramy na djembe. 
 
Pamiętajmy, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i w każdym czasie z naszą pomocą może włączyć się w proponowane zajęcia, które dla każdego z naszych dzieci są fantastyczną zabawą i nauką jednocześnie. Może, ale nie musi być zawsze uczestnikiem zajęć ponadprogramowych. Będziemy zachęcać nie oczekiwać. Nasz program podstawowy i tak jest niezwykle obficie realizowany. Jest w nim aż 11 obszarów rozwojowych. W tym roku naszym wiodącym programem obejmującym podstawę programową edukacji przedszkolnej dla każdego wieku będzie Olek i Ada wydawnictwa MAC Edukacja.
 
 
Z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo sanitarne do odwołania obowiązuje reżim sanitarny opisany w naszym przewodniku ( dostępny w plikach w naszej grupie na FB)
 
1. przyprowadzanie i odbiór dzieci odbywać się będzie do drzwi i od drzwi, bez wchodzenia Rodziców do wewnątrz, a przed odbiorem dziecka od Rodzica będzie mierzona temperatura.
 
2. do odwołania obowiązuje również zakaz przynoszenia jakichkolwiek przedmiotów przez dziecko do placówki.  ( w tym rowerków, hulajnóg i wózków ).
 
 
Nasz wspólny pobyt i program w grupie przedszkolaków jest jak spotkanie przyjaciół, w domu pełnym ciepła, bezpieczeństwa i radości. Spotkaniem w domu, w którym rozwijamy się i wzrastamy odsłaniając i odkrywając nowe obszary. Cieszymy się, że Państwa dziecko jest właśnie z nami i chcemy, by ten pierwszy czas poza rodzinnym domem był mądrą przygodą dla dziecka w żłobku w drodze do przedszkola i dla dziecka w przedszkolu w drodze do szkoły.
 
 
Materiały internetowe Watercolor Marina  mają jedynie charakter informacyjny. Nie stanowią oferty w rozumienia prawa handlowego.